Sterowanie urządzeniami

Sterowanie urządzeniami

PSRF OPERACJA.

“OLEFINI S.A.”  ,,Ciepłe’’ kurtyny powietrzne (elektryczne lub wodne) mają bezprzewodową podczerwień poprzez zdalnie sterowany pilot, pozwalający na przełączanie ON-OFF, aby zmienić prędkość wentylatora lub poziom grzania (moc cieplna) lub do kontroli ciepłej wody (zawór wodno-elektromagnetyczny) w zależności od sposobu ogrzewania.

Aby korzystać z przewodowego pilota zdalnie sterowanego należy najpierw podłączyć kabel do CON BOX (gniazdo telefoniczne) umieszczonego na tylnej stronie kurtyny powietrznej.

Aby korzystać z ciepłej wody, należy zawór elektromagnetyczny podłączyć kablem do zaworów od boku zacisków (puszka elektryczna ) znajdujących się z tyłu kurtyny powietrznej.

Należy to zrobić zgodnie z systemem zasilania elektrycznego według instrukcji.

FUNKCJE

1. ON-OFF: Po naciśnięciu rozpoczyna się praca kurtyny powietrznej.

Po naciśnięciu na przycisk OFF kurtyna zatrzymuje się jeśli pracowała bez ogrzewania. Jeżeli kurtyna powietrzna pracowała w trybie grzania wentylator będzie się obracać przez ok. 120 sekund do czasu wychłodzenia kurtyny.

2. MOC CIEPŁA lub ZAWÓR WODY: Kontrola mocy cieplnej

(0% -33% -66% -100%) lub otwarcie/zamknięcie zaworu elektromagnetycznego wody w zależności od sposobu ogrzewania.

 

3. PRĘDKOŚĆ WENTYLATORA: Kontrola prędkości obrotowej wentylatora. Pomimo, że kurtyna powietrzna posiada trójstopniowy silnik, są tylko dwie prędkości (wysoka i niska), stosowane w dotychczasowych modelach. Środkowa  prędkość (niebieski przewód) może być naprawiana tylko przez wykwalifikowanego elektryka, przez przełączenie zacisków centralnych.

PILOT BEZPRZEWODOWY NA PODCZERWIEŃ (opcja)

“OLEFINI S.A.” Kurtyny powietrzne można sterować poprzez dodatkowo bezprzewodowy pilot. Kurtyny powietrzne można kontrolować przez pilota z odległości 10m oraz o kącie nachylenia w górę do 15 stopni. Do bezprzewodowego pilota zastosowano baterie .typ CR 2032 3-V

Wszystkie modele kurtyn powietrznych OLEFINI z grzałką elektryczną są dostarczane z manipulatorem na przewodzie z wyjątkiem modeli MINI 700, Mini 800S, INTELLECT 0.8, R,LEH-13 S,INTELLECT 1.0 i KEH-43/44/46.

W przypadku kaskady montażu kurtyn powietrznych ich ilość nie powinna przekraczać 5 jednostek. Sterowanie kurtyny powietrznej przeprowadza sterownik przewodowy. Specjalny kabel telefoniczny o wymiarach 6x0.25 mm2,

służy do łączenia kurtyn między sobą. Całkowita długość nie powinna przekraczać 15 m.


UWAGA

*Obowiązkowe jest kontrolowanie podgrzewanych kurtyn powietrznych tylko przez pilota zdalnie sterowanego.

*Zabrania się wyłączać kurtyn powietrznych zabezpieczeniem elektrycznym.

*Specjalny kabel tel. powinien być używany u góry kaskady kurtyn powietrznych, który jest dostarczany tylko przez nas.

*W przypadku podłączenia urządzenia kaskadowego, każde urządzenie musi mieć swój włącznik drzwiowy i termostat pomieszczeniowy.


Kontakt

Telefon: 61 865 35 21
Komórka: 601 57 31 98
  601 18 66 28
e-mail: olefini@wichtowski.pl
gadu-gadu: 13193201 ggstatus
Trwa ładowanie formularza